Neden Sağlık Sigortasına İhtiyacınız Var?

Sağlık sigortasına olan ihtiyaç her geçen gün daha da belirgin hale geliyor. Beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi ile ülkemizde sağlıklı ve kontrolleri gerçekleştirilmiş gıda ürünlerine ulaşmak hem çok pahalı hem de çok zor.

Bu durum birçok rahatsızlığın ansızın hayatımıza girmesine sebep olurken, beraberinde maddi anlamda da büyük bir külfeti hayatımızın orta noktasına bırakmakta.

Aslında aynı durum devlet kurumlarında da kendisini hissettirmeye başladı. SGK’ nın 2023 yılı faaliyet raporu incelendiğinde genel gider açığının 39 milyar 384 milyon olduğu görülmekte.

SGK’ nın 2022 yılında 283 milyar 224 milyon olan sağlık harcamaları, 2023 yılı sonu itibari ile %95,3 artışla 553 milyar 143 milyona yükselmiş. Bu tutarın %64,4’ünü tedavi harcamaları, %33,6’sını ise ilaç, reçete hizmet bedeli ve diğer kalemler oluşturmuş. Sağlık harcamaları kapsamında hastanelere yapılan 367 milyar 98 milyon TL ödemenin;

  • %70’i Devlet Hastanelerine
  • %20’si Üniversite Hastanelerine
  • %10’nun Özel Hastanelere yapıldığı görülmekte.

Rakamların da bize uyarıda bulunması gibi; Özel Sağlık Sigortasına ulaşmakta maddi anlamda zorluk yaşayan sigortalı adayları için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası son çare konumuna geldi. Artık sağlık sigortası ülkemizde bir lüks olmaktan çıktı, zorunluluk haline dönüştü. Devletin bu harcama kalemleri ile sürdürülebilir yüksek kaliteyle hizmetine devam etmesi çok zor görünüyor.

Vatandaşlarımızın artık Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sistemine dahil olarak; hem kamunun üzerindeki yükü azaltması, hem de kendi sağlık hizmetlerini sorunsuz ve kaliteli şekilde almaya devam etmesi önem arz etmekte.

Neden sorunsuz ve kaliteli hizmetin devamı için gerekli diyoruz çünkü; SGK’ nın bu rakamları aslında kamu hastanelerinin yoğunluğunun da bir göstergesi. Hepimizin bildiği gibi sağlık sorunlarımız karşısında beklemek gibi bir lüksümüz bulunmamakta. Erken teşhislerle her yıl binlerce insanın hayatı kurtulurken yıllık yapacağınız küçük bir sağlık bütçesi ile hayatınızı güvenceye almak kendi elinizde.

Kaktüs Sigorta, bu noktada önemli bir rol üstlenmekte. AB standartlarındaki hizmet kalitesi ve avantajlı fiyat güvencesi ile Kaktüs Sigorta, sizlerin sağlık ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Sağlık sigortası konusunda uzman çalışma arkadaşlarımızla sizlere en uygun sigorta planlarını sunuyor ve sizlerin sağlık ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyoruz.

Sağlık sigortası, günümüzde artan sağlık maliyetleri ve beklenmedik sağlık sorunları karşısında bireylerin güvencesi. Kaktüs Sigorta’nın sunduğu kaliteli hizmet ve uygun fiyatlar, sağlık sigortası ihtiyaçlarınızı karşılamak için önemli bir seçenek. Sağlık konusunda endişelenmeden güvende olmak ve en iyi sağlık hizmetlerine erişim sağlamak için Kaktüs Sigorta, her zaman yanınızda.

Bunları Biliyor Muydunuz?